Staff

Administrative Staff

Graham, Rachel
11th Grade Counselor
Horton, Ashley
Assistant Principal
July, Kristi
Norris, Holly
Senior Counselor
Toomey, Joe
Principal

Support Staff

Autrey, Lewis
Bookkeeper, Murphy
Couch, Vanessa
Dubose, Mary
Horner, Brenda
McCants, Gayle
Self, Ashley
Sylvester, John
Weiss, Traci

Teaching Staff

Allen, Kelly
History Teacher
Allred, Cliff
Teacher
Bennett, Tchinavia
Bhat, Sheela
Science Teacher
Breech, Adrienne
Teacher
Bruister, Robert
Assistant Principal
Brundage, Yolanda
P.E. Teacher / Coach
Burrow, Alison
Teacher
Carro, Evelyne
French Teacher
Cauley, Ashley
teacher
Cazeaux, Leslie
Science Teacher
Corcoran, Hannah-Winn
Hospitality & Tourism CTE
Crandle, Sinead
Crawford, Devin
Health Teacher
Delchamps, Sharon
Dials, Stacia
Drake, Kenyarda
Teacher
Ellis, Felexis
Enfinger, Tracey
teacher
Erdman, S. Barclay
Teacher
Fendley, Tonya
Fillingim, Greg
Finch, Kim
Special Education teacher/LEA
Foster, Robin
Galanopoulos, Christopher
teacher
Gardner, Audra
Mathematics Teacher
Granger, Stephanie
Teacher
Green, Haley
Theatre Teacher
Hall, Deborah
Harford, Patricia
Computer Science Teacher
Holmes, David
SPED Teacher
Howard, Dominique
Jackson, Rico
Athletic Director/Head Football Coach
Jackson, Rodney
James, Lyndy
Johnson, Ashley
Johnson, Sonya
Jones, Stephanie
ELA Teacher
Jones, Thomas
Kent, Christy
Librarian / Media Specialist
King-Brown, Fannie
Physical Education Teacher
Laney, Jeremy
Teacher
Lott, Amber
Lovett, Kimberly
Family and Consumer Sciences Teacher
Mason, Charmaine
Matthews, Kerryn
Teacher
McAll, Richard
Science Teacher
McKenzie, Molly
Medlin, Norma
Digital Media Specialist
Melton, Alonzo
Mitchell, Sophia
Sped Teacher
Muldoon, Robert
English Teacher
Mullins, Rebecca
IB Coordinator/Science Department Chair
Mullins, Robert
Teacher
Norris, Holly
Senior Counselor
Oliver, Brandon
Outlaw, Jason
Phillips, Virginia
Teacher
Plattenburg, Michael
Teacher/WBL Coordinator
Prerost, Julie
Science teacher
Purvis, Norma
Spanish Teacher
Ripley, Jarvis
Roberts, Kathleen
Robinson, Chantaye
Teacher
Rodgers, Lauren
Signature Academy Specialist
Shaw, Suellen
Teacher/Coach
Sheppard, Catherine
Shields, Debra
Smith, Michael
Teacher/Coach
Spradley, Camilla
English Teacher
Steiner, Irina
Teacher
Stevens, Joel
teacher
Stone, Tellis
P.E. Teacher / Coach
Strada, Sarah
Dance Teacher
Sullivan, Sonya
Swain, Virgil
JROTC Instructor
Tate, Judson
Taylor, Kathleen
Teacher
Thomas, Justin
Thomas, LTC (Ret) Chevelle
Senior Army Instructor
Tweddell, Layla
Van Antwerp, Elizabeth
Vansant, Tiffany
Waller, Timothy
Social Studies Teacher
White, Charles
Teacher
Wilson, Victoria
Woltring, Sarah
Teacher
Woodruff, Jacob